Listeye DönENFLASYON MUHASEBESİ EĞİTİMİ

BTSO Akademi kapsamında; “ENFLASYON MUHASEBESİ” eğitimi 18 Ekim 2023 Çarşamba günü 09.30 - 17:00 saatleri arasında Odamız Ana Hizmet Binası Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilecektir.

Alt Başlıklar:
Mevzuatımızda Enflasyon Muhasebesi
VUK ve TMS 29 hükümlerinin incelenmesi
Enflasyonun finansal tablolara etkileri
Enflasyon muhasebesi düzeltmesi için yapılması gereken ön hazırlıklar
Bilanço kalemlerinin düzeltilmesi
Gelir tablosu kalemlerinin düzeltilmesi
Düzeltme kayıtlarının yapılması
Karşılaştırmalı düzeltilmiş tabloların hazırlanması
Gerçek verilerle genel bir uygulama
Soru/Cevap


Başlangıç Tarihi

18.10.2023

Başlangıç Saati

09:30

Bitiş Tarihi

18.10.2023

Bitiş Saati

17:00

Egitmen CVKarapınar, 1972’de Ankara’da doğdu. 1994’de Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak akademik hayata başladı. Roehampton Üniversitesi’nde MBA, Gazi Üniversitesi’nde Muhasebe-Finans yüksek lisansı ve doktorası yaptı. 2009 yılında Proseför oldu.

Gazi Üniversitesi’nde Rektör Danışmanlığı, Senato Üyeliği, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu Müdürlüğü, Dekan Vekilliği gibi görevleri üstlendi. Birçok özel ve kamu kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği, denetim kurulu üyeliği ve danışmanlık görevlerinde bulundu.

Karapınar, çeşitli kuruluşların mali yeniden yapılandırılması, finansal analizi, değerlemesi ve denetimi gibi faaliyetleri yürüttü. Denetim, finansal analiz, uluslararası finansal raporlama standartları konusunda yayınlanmış birçok kitabı, ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır.

Halen, Gazi Üniversitesi Vakfı Onur Kurulu üyesi, bir kamu kurumunun mali danışmanı olan Aydın Karapınar, evli ve iki çocuk babasıdır. 

Başvuru Formu

Arama yapmak için ez az 3 karakter giriniz.


Follow us